O nas

#NaprzódMłociny biegowa szajka Bielany Warszawa

Naprzód Młociny

to grupa ludzi uwielbiających biegać, która powstała w maju 2014. Pomysł narodził się na Młocinach i stopniowo rozlał się na resztę Bielan. Są z nami osoby ze Słodowca, Starych Bielan, Wrzeciona, Wawrzyszewa, ale również z Marymontu, Bemowa i innych okolic. Grupa powstała z potrzeby towarzystwa na treningach i integracji środowiska biegowego w naszej okolicy.

Trasa-dzik-#NaprzódMłociny Kampinos

Trasa DZIK w Kampinosie

Bieganie to nasza pasja, wyraz radości, urody chwili i przyjemności życia. Wysiłek sportowy, to nasz najlepszy darmowy antydepresant, podkręcacz nastroju i niewyczerpane źródło pozytywnych emocji. Poprzez naszą otwartość, poczucie humoru, ale często i sportowe doświadczenia, przyciągamy innych.
Nasze treningi, to sposób na wspólne spalanie kalorii, nowe znajomości, wzajemną motywację, kontakt z przyrodą i poznawanie interesujących terenów. Bielany są świetnie usytuowane, mamy oświetlone parki o doskonałej nawierzchni do biegania, parki z pagórkami, gdzie możemy trenować biegi typu cross, alejki i ścieżki oświetlone całą noc. Często wykorzystujemy naturalne wzniesienia czy estakady do trenowania podbiegów. Tereny naszej dzielnicy są obfite w bieżnie, zarówno te tartanowe, jak i żużlowe, gdzie cały rok można ćwiczyć interwały, czy zabawy biegowe typu Fartlek.

Poza biegowym zwiedzaniem najbliższej okolicy, organizujemy też biegi po Puszczy Kampinoskiej, gdzie mamy swoją ulubioną trasę DZIK utworzoną na potrzeby grupy #NaprzódMłociny. Dość często organizujemy również wyjazdy w bardziej odległe i atrakcyjne krajobrazowo miejsca. Jako grupa bierzemy regularnie udział w zawodach na terenie dzielnicy, naszego miasta i kraju.

Bieg Niepodległości #NaprzódMłociny biegowa szajka z Bielan

Jednak to Puszcza Kampinoska jest miejscem, z którym jesteśmy szczególnie związani. Mamy ją na wyciągnięcie ręki i chętnie korzystamy z tego, co oferuje. Jest to idealne miejsce na długie treningi o każdej porze roku. Częste spotkania z dzikami w czasie treningów zaoowocowały umieszczeniem w naszym logo tego zwierzaka.

Jesteśmy bardzo różnorodni, jeśli chodzi o preferencje biegowe. Są osoby, które biegają krótkie sprinty, dyszki, zbieracze medali, maratończycy, ultrasi. Są tacy, którzy uwielbiają góry, lasy, asfalt, tartan. Mamy biegaczy, którzy preferują biegi boso, którzy uczestniczą w biegach typu Runmagedon czy SpartanRace, ale i takich, którzy zmierzyli się w wyścigach typu triathlon.

Każdy osoba, która biega, powinna dla polepszenia sprawności oraz swoich wyników zaplanować dodatkowe zajęcia, które obejmą ćwiczenia brzucha, pleców, ramion. Ćwiczenia tych partii mięśni mogą kojarzyć się z siłownią, z klubami fitness i często są pomijane przez biegaczy. Ci jednak, którzy regularnie je wykonują znają ich moc i wiedzą jak doskonale wpływają na sprawność i wytrzymałość podczas biegu, nie mówiąc już nic o znacznej poprawie sylwetki. W naszej grupie jest już coraz więcej osób, które dostrzegają czym są ćwiczenia wzmacniające i w okresie wiosna – lato – jesień tworzy się grupa Naprzód Młociny Street Workout, która trenuje pod gołym niebem korzystając z ogólnodostępnych przyrządów na terenie Warszawskiego Centrum Atletyki.

Każdy może do nas dołączyć czy przyjść na trening który organizowany jest cyklicznie zobacz NASZE TRENINGI. Bieganie w grupie motywuje, sprawia, że wiele osób cyklicznie uprawia sport oraz daje odskocznię od szarej rzeczywistości.

ognisko
Tak świętowaliśmy nasze pierwsze urodziny

 

 

 

 

Mieszkania Warszawa