Bieganie w pigułce

Oto kilka pytań, które zadają nowe osoby zgłaszające się do naszej grupy.

Jaki jest wasz poziom wytrenowania?

Baaardzo różny. Niektórzy dzięki nam rozpoczęli przygodę z bieganiem, inni są na etapie bieganie maratonów. Staramy się, aby nasze spotkania biegowe były skierowane dla początkujących biegaczy, dlatego nie przeginamy z tempem i dostosowujemy się do debiutantów. Czasem tworzą się naturalne grupy, które np. biegają sobie w tempie slow jogging. Wszystko jest do pogodzenia.

Kiedy biegacie?

Każdy może na naszym fanpage szukać towarzystwa na wspólne bieganie w dowolnym terminie, ale zwykle biegamy we wtorki i czwartki ok. 20.30 oraz w rano w weekendy. We wtorki biegamy slow jogging, czyli w naprawdę wolnym tempie. I to jest najlepszy dzień dla osób, które chcą spróbować po raz pierwszy swoich sił. Jakie jest to tempo? Takie, że idąc żwawym marszem, można dotrzymać nam kroku. W czwartek biegamy zwykle ok. 10 km, czasem trenujemy podbiegi w Lesie Bielańskim. W weekendy biegamy u nas – zwykle po lasach, albo zapędzamy się do pobliskiej Puszczy Kampinoskiej. Startujemy też w różnych zawodach w Warszawie i okolicy, bo kręci nas kolekcjonowanie medali 🙂

Gdzie się spotykacie?

Mamy dwa kultowe już miejsca. Pierwsze to tzw. warzywniak, to znaczy miejsce, gdzie kiedyś stał warzywniak, a teraz już nie stoi – a dokładniej róg Heroldów i Kolumbijskiej. Drugie miejsce to przystanek autobusowy przy wjeździe na most Północny w stronę Tarchomina (przy strzelnicy). Poniżej przykładowy plan spotkań wtorkowego slowjogging-u.

miejsca

 

Gdzie biegacie?

Zazwyczaj po terenie Bielan – Las Młociński, Park Młociński, Las Bielański i okolice. Czasem zapuszczamy się na sąsiedni Tarchomin. W weekendy zdarza się, że kierujemy się nieco dalej – Puszcza Kampinoska, Falenica, a nawet okolice Kazunia. Wszystko zależy od chętnych na dane wybieganie. Ogarniamy logistykę – posiadamy rozbudowaną bazę aut, które tylko czekają, by znów gdzieś wywieźć biegaczy.

Trochę się wstydzę biegać z facetami…

Spoko, na nasze spotkania biegowe przychodzą też Panie! Nie ma więc obawy, że będziesz jedyna 🙂 A nawet jak będziesz, to takiej obstawy będzie mógł pozazdrościć Ci nawet prezydent, a żaden dzik nie ośmieli się podejść bliżej niż na 100 m. (tak, tak – na Bielanach często spotykamy dziki, ale nie bój się są niegroźne –znamy się zresztą z widzenia).

Dopiero zaczynam, nie dotrzymam Wam tempa…

Nie łam się. Pobiegaj kilka razy samodzielnie i dołącz do nas na slow jogging we wtorek. Dasz radę.

Dlaczego warto z Wami biegać?

Bo warto i już. Oprócz tego, że wspólnie biegamy, każdy bieg to spotkanie towarzyskie. Można pobiegać, pośmiać się, odpocząć aktywnie od codziennych spraw. Oprócz tego spalanie kalorii podczas biegu z Naprzód Młociny liczy się podwójnie 🙂 Podobno.

Dzięki, że jesteś z nami. Zapraszamy na treningi.

3 thoughts on “Bieganie w pigułce

  1. Macie świetny fanpage. Bieganie to piękna pasja i dobrze, że powstaje coraz więcej takich grup jak Wasza, które pomagają odkryć miłość do tego sportu. Pozdrawiam, Kamil 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *